הנחיות למדיה חברתית של Intelאלו הן ההנחיות הרשמיות עבור מדיה חברתית ב- Intel‏. אם אתה עובד או קבלן של Intel היוצר או תורם לבלוגים, דפי wiki, רשתות חברתיות, עולמות וירטואליים או כל סוג אחר של מדיה חברתית הן באתרי intel.com והן מחוצה להם — הנחיות אלה מיועדות לך. אנו מצפים מכל המשתתפים במדיה חברתית מטעם Intel לעבור הכשרה, להבין ולבצע הנחיות אלה. אי עמידה בציפיות עלולה לסכן את השתתפותך בעתיד. הנחיות אלו מתפתחות ללא הרף בהתאם לטכנולוגיות החדשות ולכלי הרשתות החברתיות המופיעים — לכן, בדוק את ההנחיות מדי פעם כדי להיות מעודכן.

בעת יצירת קשר

הפלטפורמות הצומחות לשיתוף פעולה מקוון משנות מהיסוד את דרך עבודתנו, ומציעות דרכים חדשות ליצור קשר עם לקוחות, עמיתים והעולם בכלל. זהו דגם חדש לאינטראקציה, ולדעתנו מחשוב חברתי יכול לסייע בבניית קשרים עסקיים חזקים ומוצלחים יותר. נוסף על כך, עבורך זוהי דרך להשתתף בשיחות כלל-עולמיות הקשורות לעבודה שאנו מבצעים ב- Intel ולדברים החשובים לנו.

אם תחליט להשתתף במדיה חברתית, אנא הישמע לעקרונות מנחים אלה:

  • היצמד לתחום התמחותך וספק נקודות מבט ייחודיות ואישיות על המתרחש ב- Intel ובעולם.
  • פרסם הערות משמעותיות ומכובדות — במילים אחרות, ללא ספאם וללא הערות שאינן קשורות לנושא או מעליבות.
  • תמיד עצור וחשוב לפני פרסום. ענה להערות תוך זמן סביר, כאשר מתאים.
  • כבד מידע ותוכן קנייני וגם סודיות.
  • כאשר אינך מסכים עם הדעה של זולתך, שמור על נימה הולמת ומנומסת.
  • הכר את קוד ההתנהגות של Intel (סוג/גודל קובץ: PDF 596KB) ואת מדיניות הפרטיות של Intel והישמע להם.

חזרה לראש הדף

כללים ליצירת קשר

הייה גלוי. ההגינות שלך — או חוסר ההגינות — ייחשפו במהרה בסביבת המדיה החברתית. אם אתה כותב בלוג על העבודה שלך ב- Intel, השתמש בשמך האמיתי, אמור שאתה עובד ב- Intel וציין את תפקידך בבירור. אם אתה בעל עניין במשהו שעליו אתה דן, הייה הראשון לציין זאת. שקיפות נוגעת לזהותך ולקשר שלך עם Intel. עדיין עליך לשמור על סודיות בקשר למידע ותוכן קנייני.

פעל בשיקול דעת. הקפד שמאמציך להיות גלוי לא יפרו את הנחיות הפרטיות, הסודיות והמשפטיות בנוגע לנשיאת דברים מסחריים מחוץ לחברה. בקש רשות לפרסם או לדווח על שיחות שנועדו להיות פרטיות או פנימיות של Intel. כל ההצהרות חייבות להיות אמת ולא להוליך שולל וכל הטענות צריכות להיות מנומקות ומוכחות. פרסום חיצוני של בוחני ביצועים של מוצר חייב באישור של צוות בוחן ביצועי המוצר המתאים. אל תתייחס לעולם לדברים הקשורים לעניינים משפטיים, לתביעות משפטיות או לצד כשלהו שאיתו אנו נמצאים בהתדיינות משפטית, ללא אישור מתאים. אם ברצונך לכתוב על המתחרים, ודא שאתה בקיא בנושא שעליו אתה כותב ושיש לך אישור מתאים. כמו כן, נהג בתבונה בכל הנוגע להגנה על עצמך, פרטיותך ומידע סודי של Intel. הדברים שתפרסם יהיו נגישים לציבור הרחב ובמשך זמן רב, לכן שקול בקפידה את התוכן.

כתוב על דברים שאתה מבין בהם. הקפד לכתוב ולפרסם דברים בתחום ההתמחות שלך, בפרט אם הם קשורים ל- Intel ולטכנולוגיה שלנו. בעת כתיבה על נושא ש- Intel מעורבת בו, אך אינך המומחה של Intel בנושא, עליך להבהיר זאת לקוראים. כמו כן, כתוב על כך בגוף ראשון. אם אתה מפרסם באתר אינטרנט מחוץ ל- Intel, השתמש בכתב ויתור בדומה לזה: "הפרסומים באתר זה הם פרטיים שלי ואינם מייצגים בהכרח את העמדות, האסטרטגיות או הדעות של Intel‏. נוסף על כך, כבד חוקים הנוגעים למותגים, סימנים מסחריים, זכויות יוצרים, שימוש הוגן, סודות מסחריים (כולל התהליכים והמתודולוגיות שלנו), סודיות ומסירת מידע כלכלי. אם יש לך שאלות בנוגע לנושאים אלה, פנה לנציג המשפטי של Intel‏. זכור, אתה עשוי להיות אחראי באופן אישי על התוכן שלך.

תפיסה היא מציאות. ברשתות חברתיות מקוונות, הקווים בין ציבורי ופרטי, אישי ומקצועי מיטשטשים. בעצם הזדהותך כעובד Intel, אתה יוצר תפיסות לגבי המומחיות שלך ו- Intel אצל מחזיקי המניות שלנו, הלקוחות והציבור הרחב — וכן תפיסות לגביך אצל העמיתים והמנהלים שלך. גרום לנו להיות גאים. הקפד שכל התוכן המשויך אליך יהיה עקבי עם עבודתך ועם הערכים והסטנדרטים המקצועיים של Intel.

זוהי שיחה. פנה אל הקוראים שלך כפי שהיית מדבר אל אנשים אמיתיים במצבים מקצועיים. במילים אחרות, הימנע משפה גבוהה מדי או "מורכבת". אל תחשוש להראות את האישיות שלך ולומר את דעתך. השתמש בתוכן פתוח המזמין תגובה. עודד הערות. באפשרותך גם להרחיב את השיחה על-ידי ציטוט אנשים אחרים הכותבים בלוג על אותו נושא ואפשר לשתף או לצטט מהתוכן שלך.

האם אתה מוסיף ערך? מיליוני מילים נכתבו כבר. הדרך הטובה ביותר לגרום לכך שהמילים שלך ייקראו היא לכתוב דברים שאנשים יעריכו. תקשורת חברתית מ- Intel אמורה לסייע ללקוחות, לשותפים ולעמיתים שלנו. היא צריכה לגרות את המחשבה ולבנות תחושה של קהילה. אם היא מסייעת לאנשים לשפר ידע או כישורים, לבנות את העסק שלהם, לבצע את עבודתם, לפתור בעיות או להבין טוב יותר את Intel — אז היא מוסיפה ערך.

האחריות שלך: הדברים שאתה כותב הם באחריותך הבלעדית. השתתפות במחשוב קהילתי מטעם Intel אינה זכות, אלא הזדמנות, לכן התייחס לכך ברצינות ובכבוד. אם ברצונך להשתתף מטעם Intel, עבור את ההכשרה Digital IQ ופנה אל מרכז המצוינות למדיה חברתית. הכר את קוד ההתנהגות של Intel (סוג/גודל קובץ: PDF 596KB). אי ציות להנחיות אלה ולקוד ההתנהגות של Intel עלול לסכן את המשך השתתפותך. לקבלת מידע נוסף, פנה אל social.media@intel.com‏. עבור אתרים של צד שלישי, פעל לפי התנאים וההתניות של אותו אתר.

צור התרגשות. חברת Intel, כעסק וכחברה בקהילה, תורמת תרומה חשובה לעולם, לעתיד הטכנולוגיה ולדו-שיח הציבורי במגוון רחב של נושאים. הפעילויות העסקיות שלנו מתמקדות יותר ויותר בחידושים רבי ערך. הבה נחלוק עם העולם את הדברים המלהיבים שאנו לומדים ועושים — ונפתח את הערוצים ללמוד מאחרים.

הייה מוביל. קיים קו דק בין ויכוח בריא לבין תגובה שגורמת לשלהוב יצרים. אל תשמיץ את המתחרים שלנו או את Intel. גם אין צורך לענות לכל ביקורת או עקיצה. נסה לכוון את הדברים הנכתבים כך שיזמינו נקודות מבט אחרות, מבלי להרגיז אחרים. נושאים מסוימים — כמו פוליטיקה ודת — נוטים לגלוש בקלות רבה יותר למקומות רגישים. לכן נקוט משנה זהירות והתחשבות. ברגע שהמילים נכתבות, לא תוכל לחזור בך ממש. וברגע שדיון משולהב מתחיל להתגלגל, קשה לעצור אותו.

האם פישלת? אם טעית, הודה בכך. הייה הגון ותקן במהירות את טעותך. אם אתה מפרסם בלוג, ייתכן שתבחר לתקן פרסום מוקדם — רק הקפד להבהיר שעשית זאת.

אם יש ספק, אז אין ספק. אם אתה עומד לפרסם משהו שגורם לך גם לתחושה הקלה ביותר של אי נוחות, אל תמשוך בכתפיך ותלחץ על 'שלח'. הקדש דקה לעיון בהנחיות אלה ונסה לברר מה מטריד אותך, ולאחר מכן תקן זאת. אם אינך בטוח עדיין, אולי תרצה לשוחח על כך עם המנהל או הנציג המשפטי שלך. בסופו של דבר, הדברים שתפרסם שייכים לך — וכך גם האחריות. הייה בטוח.

חזרה לראש הדף

קבלנים ונותני חסות

חברת Intel תומכת בשקיפות. אנו מחויבים להבטיח שהעוסקים מטעמנו במדיה חברתית (כולל בלוגים, Twitter, פורומים וכל מדיה חברתית אחרת) יחשפו בבירור את הקשרים ואת נותני החסות שלהם ושהצהרות בנוגע למוצרי Intel נכונות ומאוששות.

נא לזכור שכל מומחי המדיה החברתית שהועסקו, הוצבו או שקיבלו תמורה בכל דרך מ- Intel, חייבים לפעול במימון, בטעם או בעידוד, לפי ההנחיות לעוסק במדיה חברתית. כחלק מהנחיות אלו, עליך לגלות שהוצבת על-ידי Intel או קיבלת ממנה תמורה בכל דרך אחרת. הבלוג שלך יהיה תחת מעקב לבדיקת התאימות להנחיות שלנו ודיוק התיאורים של המוצרים והטענות שלנו.

חזרה לראש הדף

הנחיות לביקורת

ביקורת (Moderation) היא הפעולה של בדיקה ואישור של תוכן לפני פרסומו באתר·(דבר זה חל על תוכן מדיה חברתית שנכתב מטעם Intel, בין אם האתר נמצא ב- intel.com או מחוצה לו). חברת Intel אינה מאשרת או נוטלת אחריות על תוכן שמפורסם על-ידי צד שלישי, שנחשב כתוכן שמופק על-ידי משתמשים (UGC‏). זה כולל הזנת טקסט וקבצים שהועלו (סרטוני וידיאו, תמונות, שמע, קובצי הפעלה, מסמכים).

אמנם אנו מעודדים מאוד השתתפות של משתמשים, אך ישנן הנחיות מסוימות שאנו מבקשים ממך לבצע כדי שכולם יהיו בצד הבטוח. נוסף על כך, Intel הציבה בקרות אוטומטיות למאבק בספאם ותוכן זדוני. שים לב, תוכן שמקורו בתוך Intel אינו עובר ביקורת. פירוש הדבר שאנו מתירים לכותבי הבלוגים שלנו לפרסם ישירות ללא אישור, כל עוד עברו את ההכשרה הדרושה.

קדם-ביקורת. גם כאשר אתר דורש מהמשתמש להירשם לפני פרסום, הזנה פשוטה של שם משתמש ודואר אלקטרוני אינם מאמתים באמת את האדם. לכן, כדי להבטיח פחות סיכון/בטיחות מרבית, אנו דורשים ביקורת של כל הפרסומים של תוכן המופק על-ידי משתמשים לפני פרסומם (קדם-ביקורת).

ביקורת קהילה. בקהילות מבוססות ובריאות, ביקורת קבוצתית על-ידי משתמשים רגילים יכולה לפעול היטב. לעתים נרשה זאת במקום קדם-ביקורת – יש לבקש זאת וחייב להתקבל אישור.

דו-שיח מקוון מאוזן. בין אם התוכן עובר קדם-ביקורת או ביקורת על-ידי הקהילה, יש להישמע לשלושה עקרונות אלה: הטוב, הרע, אך לא המכוער. אם התוכן חיובי או שלילי וקשור לשיחה, אנו מאשרים אותו, בין אם הוא לטובת Intel או לא. אולם, אם התוכן מכוער, מעליב, משמיץ ואינו קשור כלל לנושא, במקרה זה אנו דוחים אותו.

עודכן לאחרונה: מרץ 2010