• למדו על אתרי אינטל בעולם
 
 

אינטל משיקה את מעבדי Core™ i7, Xeon® 3400 ו-First Core™ i5

9 בספטמבר 2009

אינטל השיקה היום מספר מעבדים עתירי ביצועים למחשבים שולחניים ולשרתים, ובכך הציגה את הרמה הבאה של אינטגרציה ובינה למחשבים. משפחת מעבדי Intel Core™ i5 החדשה, שני מעבדי Intel Core™ i7 וסדרת מעבדי Intel® Xeon 3400 מספקים את Nehalem  - המיקרו-ארכיטקטורה החדשה ביותר של אינטל למחשבים שולחניים ובשוק השרתים הקטנים.

מעבדי ™Intel® Core לצרכנים
מעבדים אלה, אשר עד כה כונו בשם הקוד "לינפילד" מבוססים על המיקרו-ארכיטקטורה Nehalem עטורת הפרסים של אינטל, המיועדת לצרכנים הזקוקים לביצועים מעולים של מדיה דיגיטלית, עבודה, משחקים ויישומים עתירי דרישות אחרים. מעבדים אלה, יחד עם מערך שבבי  Intel P55 אקספרס החדש זמינים כעת.

כל המעבדים הנם נטולי עופרת והלוגן* ומצוידים בטכנולוגיית Turbo Boost בלעדית של אינטל. מעבדי Core i7, שהנם החזקים  ביותר בהשקה זו, תומכים גם בטכנולוגיית Intel® Hyper-Threading. יחדיו, תכונות אלו מעניקות למשתמשי המחשבים ביצועים "חכמים" כנדרש,  וחיסכון מיטבי באנרגיה כאשר המחשב עמוס במקצת.

המחשבים הפכו קטנים יותר
מערך השבבים החדש מיישם את שינויי התכן המהפכניים ביותר מאז המצאת אפיק ה-PCI בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20, וסולל את הדרך לפלטפורמת המחשוב 2010 הצפויה של אינטל. מערך השבבים Intel® P55 ישמש כמרכיב הבסיסי ללוחות אם ברחבי העולם, ויספק רמות חדשות של ביצועים ויכולת גידול  לכל משתמש, מהצרכן בחנות עד לחובב הטכנולוגיה שמרכיב את המחשב בעצמו.

מעבדים Core i7 ו-i5 הם מעבדי אינטל הראשונים שמשלבים יציאה גרפית 16-lane PCI Express 2 ובקר זיכרון דו-ערוצי, המאפשרים לטפל בכל פונקציות הקלט/פלט והניהול במערך השבבים Intel P55 Express היושב על שבב יחיד. מערכי השבבים הקודמים של אינטל הצריכו שני שבבים נפרדים. ממשק מדיה ישיר חדש (DMI) מקשר בין המעבד למערך השבבים. מערך השבבים תומך בשמונה יציאות PCI Express 2.0 (2.5GT/s) להשגת תמיכה גמישה בהתקנים. כרטיסי גרפיקה דואליים נתמכים בקונפיגורציית "2X8". מערך השבבים תומך גם ב-6 יציאות SATA של 3 Gb/s עם טכנולוגיית האחסון Intel® Matrix המספקת רמות RAID של 0/1/5/10. ניתן לתמוך בעד ארבע יציאות USB  עם ה-USB 2.0 Rate Matching Hub המשולב במערך השבבים, במקביל לאודיו Intel® High Definition המספק צליל דיגיטלי איכותי. המעבדים החדשים הם הראשונים שנתמכים בטכנולוגיית Package and socket Land Grid Array 1156 (LGA).

שרתים התחלתיים משופרים
לעסקים קטנים הזקוקים לפעילות מסביב לשעון ולמוסדות חינוך  יש כיום סיבה טובה מתמיד לקנות שרת רב תכליתי המצויד במעבדי Xeon החדשים של אינטל ובמערכי השבבים Intel® 3400 ו-3420. מוצרים אלה משפרים את התפוקה של העסק הקטן בטיפול בדוא"ל, קבצים, הדפסות ומטלות שירות קבצים לאינטרנט. הם גם משפרים את החינוך הודות למתן אפשרויות לשיתוף פעולה כיתתי אמין וטיפול פרודוקטיבי בשירותים המנהלתיים של בית הספר. שרתים המבוססים על מעבדי Xeon 3400 מצוידים בזיכרון Error Correcting Code ו-RAID 0/1/510 במערכת ההפעלה של השרת. הם נועדו לסייע לעסקים קטנים לצמוח באמצעות גידול של עד 64 אחוזים** בעסקאות המכירות ושיפור זמן התגובה של העסק בעד 56 אחוזים. שיפור זה מתאפשר הודות למיקרו-ארכיטקטורה Nehalem של אינטל ולשיפור של פי ארבעה בקיבולת הזיכרון (32 ג"ב). טכנולוגיות Intel® Turbo Boost ו-Intel® Hyper-threading מאפשרות לשרתים להתאים אוטומטית את השרתים לצורכי העסק הייחודיים. המעבדים שהוקשו היום כוללים גם את Intel® Xeon® L3426, גרסה חסכונית בחשמל המספק שיפור של עד 188 אחוזים בניצולת האנרגיה לדולר, בהשוואה לדור הקודם של Intel® Xeon® X3380, ומאפשרת יצירת שרתים במידות קטנות יותר לסביבות מוגבלות בשטחן הנוטות להתחמם.*מוצר 45 ננומטר המיוצר בתהליך נטול עופרת ומכיל עופרת בשיעור נמוך מ-1000 ppm בהתאם לדירקטיבה
(2002/95/EC, Annex A2002/95/EC, Annex A) של EU RoHS. פטורים מסוימים בדירקטיבה עשויים לחול על רכיבים המשמשים באריזת המוצר. מתייחס רק למעכבי בעירה הלוגניים ו-PVC ברכיבים. תכולת הלוגנים נמוכה מ-900 ppm ברום ו-900 ppm כלור.
** לפרטים ומידע נוסף בקרו ב- www.intel.com/performance/server/index.htm  מידע באנגלית

    חזרה למעלה